بنیاد خیریه نیکوکرداران بناء

پرسش

پرسش و پاسخ

اگر پاسخ سوال خود را در این بخش پیدا نکردید می‌توانید با شماره 02144986610 آن را با ما در میان بگذارید.
 

پرسش های عمومی

بنیاد خیریه نیکوکرداران بناء یک خیریه غیر دولتی و غیر انتفاعی است که با هدف نگهداری و حمایت از دختران معلول و کم توان ذهنی بوجود آمده است. امروزه با توجه به شرایط کشور و سعی بر کاهش هزینه های کشور رسیدگی به این امور وظیفه اخلاقی و میهنی هر ایرانی هست که با حمایت از این فرزندان نیازمند، نقش اجتماعی خود را در این امر ایفا کنند بدیهی است بدون همکاری مردم و افراد خیر، این انسان های پاک و بی آلایش تحت فشار کمبودهای اولیه زندگی قرار می گیرند.

بنیاد خیریه نیکوکردان بناء سازمانی غیر دولتی، غیر سیاسی و غیرانتقاعی است و بودجه آن تنها با اتکا به جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های بشر دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی تأمین می‌شود.

حدود 230 دختر معلول ذهنی بالای 14 سال تحت حمایت بنیاد خیریه نیکوکرداران بناء می باشند.

داوطلبان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های خیریه ها هستند که با در اختیار قرار دادن وقت، دانش، تخصص و تجربه خود، خیریه بناء را در حمایت از دخترانمان همراهی می‌کنند. داوطلبان که عضوی از خانواده بزرگ خیریه بناء هستند، با فعالیت خود توانخواهان را همراهی می‌کنند.

  • خیریه بناء مانند هر سازمان مردم‌ نهاد دیگر، هویت اجتماعیش را از نیروهای داوطلبش کسب می‌کند.
  • نیروهای داوطلب با برآوردن نیازهای اجرایی بنیاد خیریه بناء، باعث کاهش هزینه بنیاد به دلیل عدم نیاز به استخدام نیروهای موظف می‌شوند.
  • داوطلبان خیریه بناء با انجام فعالیت‌هایی چون برگزاری بازارچه‌های خیریه، در زمینه تأمین هزینه‌های درمانی و حمایتی توانخواهان مشارکت می‌کنند.
  • هر داوطلب پس از مدتی، بدل به سفیر خیریه بناء می‌شود، سفیری که پیام و رسالت این بنیاد را در سطح جامعه گسترش می‌دهد.

به اطلاع مي‌رسانیم امکان بازدید از خیریه بناء بر اساس تعهد این سازمان به اصول شفافیت و پاسخگویی در برابر همه ذیربطانش وجود دارد. اما این بازديد فقط از بخش‌های مختلف بنیاد به منظور آشنايي با فعاليت هاي خیریه بناء است و ورود به بخش‌های بستري به دليل بیماری کرونا، رعایت مسائل بهداشتی، حفظ كرامت انساني توانخواهان و همچنين حفظ حريم خصوصي آنها امكان پذير نيست. علاقمندان به بازدید می‎‌توانند از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ به بنیاد مراجعه کنند و یا برای هماهنگی در زمان ذکر شده با شماره 02146032536 تماس بگیرند.

خیرین محترم میتوانند از طریق درگاه بانکی وب سایت، مراجعه حضوری و یا غیر حضوری به توانخواهان بنیاد جهت تامین دارو، خوراک و پوشاک و… کمک مالی کنند.

علت وجود روش‌های مختلف این است که گروه‌های مختلف مردم با هر بودجه و درآمد و هرگونه توانمندی و مهارتی بتوانند به خیریه بناء کمک نمایند و در نهایت تمامی عواید بخش‌های خیریه صرف دارو، خرید مایحتاج می‌شود.

این اطلاعات فردی جهت ثبت شناسه خیرین در سیستم واحد جلب مشارکت است که به صورت محرمانه حفظ می‌شود. توسط این شناسه، خیریه بناء خیرین خود را می‌شناسد و اخبار، اطلاعات، پیام های مناسبتی مختلف و… خود را به روش‌های مختلف برای این خیرین ارسال می‌نماید.

خیرین می‌تواند از طریق تماس با شماره 44986610-021 مرکز ارتباط با خیرین، تغییرات آدرس و… خود را به خیریه بناء اطلاع دهند.

اعضا می‌توانند با شماره 44986610-021 تماس گرفته و در خصوص مبالغ واریزی و ماه‌های کمک خود، اطلاعات لازم را کسب نمایند، همچنین واریزی خیرین از طریق سامانه پیامکی خیریه اطلاع رسانی خواهد شد.