را شکست میدهیم

کرونا چیست؟

بیماری کرونا (کووید-۱۹) یک بیماری مسری است که در اثر ویروس جدید کرونا شیوع پیدا کرده است.

اکثر افراد مبتلا به کووید-۱۹ دچار بیماری خفیف تنفسی می­ شوند و بدون نیاز به درمان ویژه بهبود پیدا می­ کنند. احتمال بروز بیماری جدی در افراد مسن و کسانی که بیماری زمینه ای نظیر بیماری قلب و عروق، دیابت، بیماری مزمن تنفسی و سرطان دارند بیشتر است.

بهترین راه پیشگیری و کند کردن روند سرایت این است که اطلاعات کافی درمورد ویروس کرونا، بیماری­ هایی که ایجاد می­ کند و نحوه­ ی سرایت آن به دست آورید. شما می ­توانید با شستن دست­ ها یا استفاده از مواد ضدعفونی­ کننده­ ی حاوی الکل و دست نزدن به صورت از خود و دیگران دربرابر این ویروس محافظت کنید.

در حال حاضر، هیچ واکسن یا درمان خاصی برای کووید-۱۹ وجود ندارد اما آزمایشات بالینی برای به دست آوردن درمان احتمالی ادامه دارد.

نه فقط در این روزها، همیشه مراقب دختران عزیزمان هستیم

در این روزها که تمام جهان و بخصوص کشور عزیزمان درگیر دست و پنجه نرم کردن با ویروس منحوس کرونا شده‌اند، ما هم در بنیاد خیریه نیکوکرداران بنا، همچنان مثل همیشه تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا دختران عزیزمان صحیح و سلامت باشند و هیچگونه آسیبی به این فرشتگان زمینی نرسد.

از روزهای اولیه شیوع این بیماری در کشورمان، ما تمامی نکات و پروتکل‌های بهداشتی را که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای جلوگیری از ابتلای به این ویروس اعلام شده است و به مرور زمان که اصلاحیه‌هایی برای این پروتکل‌ها صادر شده است را با تمام توانمان به انجام رسانده‌ایم.

از جمله‌ی این اقدامات میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. ۱ – تهیه و توزیع دائمی دستکش ماسک‌های استاندارد مورد تایید وزارت بهداشت
  2. ۲ – تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده دست
  3. ۳ – رعایت کامل پوشش بهداشتی پرسنل، طبق پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا
  4. ۴ – ضدعفونی کردن مرتب و روزانه تمامی نقاط مجموعه با مواد ضدعفونی کننده مورد تایید وزارت بهداشت
  5. ۵ – تست های دما سنجی به صورت روزانه
  6. ۶ – و…